פיטורין בהריון

פיטורין בזמן הריון או בגלל הריון

החוק עומד לצד האישה ההרה בישראל בכל הקשור לפיטורין בהריון. עם זאת, לא תמיד מקפידים על כך מעסיקים ונוהגים לפטר נשים בהיריון בתואנות שונות וללא אישור. על האישה לדעת כי החוק עומד לצדה וכי היא יכולה לתבוע את מעסיקהּ כדי לקבל פיצויים בגין הפיטורין הלא חוקיים.

חוק עבודת נשים

באופן טבעי נשים מפתחות קריירה במקביל להרחבת המשפחה ולכן מתיר להן החוק להיות בהריון בזמן עבודתן ומגן על זכויותיהן בתחום זה. חוק עבודת נשים מפרט בבירור את הקשור בנושא פיטורין בהריון :

  • ככלל, אסור למעסיק לפטר אישה בכל זמן ההריון, אך בתנאי שעבדה אצלו שישה חודשים. אם ברצונו של המעסיק לפטר את האישה, הוא יכול לעשות זאת רק באישור הממונה על חוק עבודת נשים במשרד הכלכלה.
  • גם אם אישה עבדה אצל המעסיק פחות משישה חודשים ופוטרה בזמן הריונה – מוגנת. היא אינה מוגנת על ידי חוק עבודת נשים, אלא היא מוגנת מכח חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה.
  • אין לפגוע בהיקף המשרה או ברמת ההכנסה של עובדת בהריון, כמו כן החל מהחודש החמישי אסור לדרוש ממנה לעבוד במשמרת לילה, או שעות נוספות.
  • אסור לפטר אישה בזמן חופשת הלידה, המעסיק חייב לקבלה בחזרה לעבודה לאחר חופשת הלידה, לאחר זמן המוגדר בחוק, תלוי אם ילדה ילד אחד, תאומים או יותר.
  • נוסף על כך, זכאית האישה להיעדר מהעבודה בגין טיפולי הפרייה.

לאור הנאמר לעיל, גם אם המעסיק טוען שפיטר את האישה בלי קשר להריון אך אין לו אישור לפטרה מהממונה על חוק עבודת נשים במשרד הכלכלה, עליו לקבל אותה מיידית חזרה לעבודה ולפצות אותה על ימי העבודה שהפסידה בגין הפיטורין.

במידה והמעסיק מסרב לקבלה בחזרה לעבודה, יש באפשרותה להגיש נגדו תלונה ביחידת האכיפה במשרד הכלכלה, ובמקביל לתבוע אותו בבית הדין לעבודה.

כיצד ניתן לתבוע מעסיק במקרה של פיטורין בהריון

אם אישה פוטרה במהלך הריון, יש לה אפשרות לתבוע את מעסיקה בבית הדין לעבודה על הפסד השכר בתקופת ההריון, בחופשת הלידה ואף על התקופה המוגנת מפיטורין, לאחר סיום חופשת הלידה. נוסף על סכומים אלה הנובעים מאובדן פרנסתה, יכול בית המשפט לפסוק לאישה פיצוי על עוגמת הנפש שנגרמה לה בגין הפיטורין. לדוגמה: אם האישה פוטרה בחודש השלישי, והפיטורין נעשו ללא אישור ובניגוד לחוק, היא תוכל לתבוע את המעסיק ולקבל ממנו בכסף את שכרה על ששת חודשי ההריון הנותרים אם לא עבדה בהם, כן על תקופת חופשת הלידה, כן על התקופה המוגנת מפיטורין לאחר חופשת הלידה ובנוסף אף פיצויים על עוגמת נפש. הפיצוי נכון להיום יכול להיות בגובה של עד 120,000 ₪ בלא הוכחת נזק, רק על אפליה בניגוד לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה.

חשוב לדעת כי גם אם הממונה על הממונה על חוק עבודת נשים במשרד הכלכלה אישר את הפיטורין, הם ייכנסו לתוקף רק מיום ההחלטה ולא רטרואקטיבית מיום הגשת הבקשה. המשמעות היא שעל המעסיק לשלם לאישה על התקופה שעברה מיום הפיטורין עצמו ועד ליום קבלת ההחלטה.

עו”ד שרון חיבה, עורך דין דיני עבודה

אם פוטרת בעודך בהריון ואת סבורה כי המהלך נעשה בניגוד למוגדר בחוק, אנו מציעים לך להתייעץ עם עו”ד דיני עבודה כדי לשמוע אם יש לך עילה לתבוע את המעסיק. צוות העובדים במשרדו של עו”ד שרון חיבה השוכן בתל אביב , עורך דין דיני עבודה, יוכל לשמוע את פרטי המקרה ולבדוק את הפן החוקי בצעד הפיטורין. במידה ונמצאה עילה לתביעה, יוכל משרד עו”ד שרון חיבה לייצגך בערכאות המשפטיות המתאימות כדי להשיג עבורך את הפיצויים המגיעים לך.

אנא צרי קשר באמצעות טופס יצירת הקשר באתר או התקשרי, כדי לתאם פגישת ייעוץ ולשמוע על זכויותייך בנושא פיטורין בהריון. אנו במשרדו של עו”ד שרון חיבה מציעים ליווי הוגן ומקצועי, עד לקבלת זכויותיך המגיעות לך לפי חוק.

נשמח לייעץ ולכוון לפיתרון הנכון עבורך